Ar Jūsų Kūdikis sutinka būti masažuojamas?

Vaikų Masažas

2 min read

Ar jūsų kūdikis sutinka būti masažuojamas?

Žmogus vienos dienos ar šimto metų klesti ir švyti liečiamas glaudžiamas glostomas. Ir žmogaus visada, nepaisant jo amžiaus, reikia atsiklausti: ar aš galiu tave paglostyti?

Tėvai ir vaikas dažnai susikalba be žodžių, juk kas kas už rankos imdamas neklausi - ar galiu (nors būtų, žinoma, labai gražu).

MASAŽO DEBIUTAS MAŽO ŽMOGAUS GYVENIME:

(būna visaip, bet būna ir taip)

- šeimos gydytojas (kt.specialistas) nustato indikaciją masažui (hiper, hipo tonusai - populiariausias patiekalas kūdikių meniu)

- paskiriamas masažuotojas poliklinikoje, reabilitacijos centre, privačioje klinikoje. 30 min. Jei žiema - greičiau vyniokitės iš savo kombinezonų.

- kūdikis transportuojamas iš šilto glėbio ant šalto/apyšilčio masažo stalo (uždengto poperiumi arba flizelinu, ranksluoščiu - jei pasiseks)

- virš jo palinksta galva... mamos ir pirmą kartą matoma... šalta... kas čia? 

- svetimos rankos ima liesti, trinti, maigyti, gnaibyti, maigyti kūdikio kūną

- kūdikis verkia. Kartais klykia. Mataruoja kojom, rankom. Mama suprakaitavus, ramina, bando ieškoti barškučio, sako: "atleiskite, prastai miegojo", kur tas barškutis , abi rankos krepšyje, žvilgsnis žemyn, kūdikis verčiasi - kur mama, kas vyksta, šalta, neramu, kodėl mane liečia, man baisu...

- "mama, jūs laikykit vaiką, aš negaliu ir masažuoti ir laikyti, va koks aukštas stalas o grindys tai - plytelėm... ko jūs ten kuičiatės ten"

- atleiskit

- jau tos mamos

- mama, man labai baisu.

Jei kūdikis neverkia, sako - koks šaunuolis, ramus štai koks. Ir mama tuomet šaunuolė.

Jei verkė vakar, bet neverkia šiandien - priprato jau.

Jei neverkė vakar, bet verkia šiandien - matyt dar alkanas/pilvelį pučia.

Įprasta, kad reikia yra reikia. Reikia ir sutikimo niekas neklausia. 

Pasitaiko labai malonių terapeutų, kurie šnekina ir šypsosi mažyliui. Ir vis tiek - ar aš norėčiau, kad manę niekas neatsiklausęs išrengtų ir liestų maigytų?

Ar masažas gali duoti naudos, kai verkiantis kūdikis yra bukai trinamas fone skambant masažuotojo prioritetinei radijo stočiai?

Kokia žinutė siunčiama vaikui: tavo kūnas yra suaugusiojo nuosavybė, tu neturi balso (nors ir turi), aš tave leidžiu liesti patinka tau ar ne?

Ar augant vaiko kūnui kas nors keičiasi: mama ir tėtis gali griebti ir nešti kaip taburetę, nes reikia, dėdės ir tetos susibūrimuose gali apkabinti ir bučiuoti neatsiklausę, gydytojai terapeutai atlieka procedūras neinformavę, kažkas, kas man nemalonus liečiasi, bet vaikas nežino - galima ar negalima - nes jo niekas niekada neklausė.

Kūdikis kalba, tik ne žodžiais. Jis pasako, sutinka, ar ne. 

Jeigu kūdikis verkia, verkšlena, aimanuoja, "skundžiasi", blaškosi, kojos ir rankos mataruojasi, odos spalva pakinta, miega ar snūduriuoja, tampa mieguistas -  reiškia jis nenori būti masažuojamas. Kad ir kiek mamai ar valstybei šis seansas kainuoja - nedelsdami jį nutraukite, pasakydami: "Suprantu, girdžiu ir matau tave". 

Jeigu kūdikis yra budrus, šypsosi, guguoja, stebi aplinką, kūno judesiai ramūs, kvėpavimas gilus ir ramus - jis yra atviras pasiūlymams. Ir tai jokiu būdu nereiškia, kad galima griebti ir trinti. Sąžininga būtų prieiti pamažu, pasakyti, ką dabar darysime ir paklausti, ar kūdikis sutinka. 

Ir mažylis būtinai "pamerks jums akį" - jei pritaria!

Visų kūdikio masažo paslapčių ir kaip nuo pirmų dienų išmokti pagarbaus elgesio su vaiku galite sužinoti mūsų IAIM kūdikių masažo pamokose.

Daugiau informacijos: + 370 698 24539